Skip links

Lietuvos paviljonas

Lietuvos paviljonas – Openarium

Lietuvos paviljonas Dubajuje vyksiančioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ pavadintas „Openarium“.
Tai medinis pastatas, Lietuvą vaizduojantis kaip atvirą kūrybai, tvarumui, bendruomeniškumui ir
naujovėms šalį. Paviljono tikslas parodoje – Lietuvą pristatyti kaip augančią ir darnią, išryškinti šalies
unikalumą ir modernumą. Talentingų Lietuvos architektų sukurtas išorinis paviljono projektas Lietuvą atvaizduos iš šiuolaikinio lietuvio perspektyvos, jo akimis – kaip tikrą ir atvirą valstybę.

„Openarium“ išsiskirs įspūdinga medžio konstrukcijų ir tradiciniais motyvais dekoruotų langinių instaliacija. Dviejų aukštų pastate mediena, kaip pagrindinė statybinė medžiaga, pasirinkta neatsitiktinai. Medis tobulai koreliuoja su tvarumu, šiluma, gamta ir komfortu, o visa tai yra svarbios Lietuvos identiteto dalys.

Lietuvos paviljonas parodos erdvėje puikuosis tvarumo tematinėje zonoje, jam skirtas 15,5 arų sklypas.
„Openarium“ pastatas lankytoją pasitiks įspūdingu mediniu fasadu ir terasa, puošta spalvingais
etnografiniais motyvais. Erdvi paviljono terasa ir atvertos langinės simbolizuoja Lietuvos atvirumą
pasauliui ir naujovėms. Terasa bus vėsinama dirbtinio rūko sistema ir padengta įvairiaspalviais
daugiaformiais šešėliais. Plati ir vėsi erdvė garantuoja gerą pirmą įspūdį, o susidarius eilėms prie įėjimo į
paviljoną – malonų laukimą po pastoge.

Paviljono vidus lankytoją pasitiks spalvinga erdve, kur numatomas pagrindinės ekspozicijos demonstravimas. Pirmo aukšto viduryje – amfiteatriniai laiptai, kurie ne tik jungia pastato aukštus, bet ir kviečia svečius patogiai prisėsti, atsikvėpti nuo parodos šurmulio ir įsigilinti į rūpimus ekspozicijos elementus.

Antrasis pastato aukštas yra suprojektuotas kaip daugiafunkcinė erdvė, skirta įvairiems nedidelio masto renginiams. Čia pat ir erdvus balkonas, ir VIP svečių kambarys. „Openarium“ balkonas taip pat pasitarnaus kaip puiki erdvė renginiams. Čia vyksiantys renginiai bus gerai matomi ne tik paviljono viduje esantiems lankytojams, bet ir jo prieigose zujantiems žmonėms. Galiausiai, apžiūrėjusius visas pastato erdves ir sugrįžusius į pirmąjį aukštą, svečius pasitiks suvenyrų parduotuvė ir restoranas.

Atviros paviljono erdvės, dideli langai ir tautinės dekoracijos subtiliai atskleidžia Lietuvos istoriją – kovą už laisvę, nepriklausomybės atgavimą ir išsivadavimo džiaugsmą. Čia įvairiomis formomis bus pateikiama informacija apie mūsų šalį – atskleidžiama Lietuvos kultūra ir pristatomos šalies naujovės. Paviljone bus siekiama kuo tiksliau atskleisti lietuvybės identitetą.

Lietuvos paviljonas „EXPO 2020“ parodoje Dubajuje – ekstrovertiškas pastatas, savo eksterjeru ir interjeru bendraujantis su parodos lankytoju. Pagrindinis „Openarium“ tikslas – naudojant gaivias spalvas ir užpildant erdves daugialypiais šešėliais sukurti laimės kupiną atmosferą, atskleisti mūsų šalies unikalumą ir palikti įsimintiną įspūdį visiems paviljono lankytojams.

Mūsų PartneriaiDraugaiPartneriai